Október: első ZH-k ideje
Az első ZH-k olyanok lettek, amire szépen, lassan feleszméltünk: gyengék. Írhatnék átlagokat, mondjuk a modiális érték 25-30% között van, ami rémisztően alacsony.
Ezek a dolgozatok október végére vannak időzítve. A gyakorlatoknál kissé egyszerűbbek, de volt mindegyikben olyan, amelyik a gyakorlaton nem kerültek szóba! Még azt sem tudtuk, hogyan kell megoldani. A feladat nehézsége olyan nehéz volt, hogy a rendelkezésre álló idő nem lett elég az alapos kidolgozáshoz.
OK, lett akinek nagyon jó lett a többiekhez képest.
Mit lehet tenni, hogy jobb legyen? Pár tanács (magamnak, ha vissza lehetne menni az időben):
Minden kiadott feladatsor, minden kiadott feladatát meg kell oldani.
Minden tanult fogalomnak a végére kell járni.
Ha az előadó említ valamit, utána kell járni.
Minden hétvégére MINDENT tudni kell, ami a héten gyakorlatokon vagy előadáson elhangzott.
Ezek nem meglepőek. Csak olyan hely kellene, ahol ezeket az ismereteket fel lehet szedni. Az ajánlott könyvek egy része nem jó. Számelméletből én az informatikai kar SZÁMELMÉLET könyvét vettem meg, jobb, mint az ajánlott. A Kis Emil algebra könyvét internetről töltöttem le, de kellett hozzá egy antikváriumi könyv is. Analízisből 3 könyvem van. A Lovász-féle könyv sok mindenre jó (más tárgyakhoz is!!!!), de kell hozzá több kiegészítés!
Wikipédia, internetes fórumok nem segítettek.
Egy-egy letöltött online könyv igen!
Angol nyelvű szakirodalom… Enyhén szólva nem jó az egyetemi matekhoz. Meglepő, de így van. Amíg középiskolában sziporkáztam, itt ugyanazok az angol könyveim csődöt mondtak. Közben az okát is megtudtam, de ez mindegy. Elment egy csomó időm vele, de ha az angolban való kutakodás helyett a Lovász-féle könyvet bújom a számelméletből meg algebrából, akkor sokkal jobban teljesítettem volna. Morbid, de a Lovász-féle könyv pont véges matematikába hagyott cserben! Ott sokat segítettek a BME-s könyvek (éljenek a közlekedésmérnökök!).