Lágymányosi épületek
Két épület van Lágymányoson: északi és déli.
Északi: két része van. Egy Kémia Épület, ami a nyolcvanas években épült. A többit utólag húzták fel, szövevényes folyosókkal. Amúgy sok érdekes része van (igen, annak, akit érdekel az építészet, de engem igen). Az épület veszélyes helye az alagsor, a FŰTÉS NEM GARANTÁLT!!!!!! Volt olyan terem, ahol nagykabátban és sapkában ütünk, de az előadó is úgy jött be!!!!
Déli: a Lágymányosi-híd felé eső épület. Nagy, de átláthatóbb az északinál. Két része van ennek is. Egyik része a kockában van és sok emeletből áll. Sok az ablak nélküli kisterem!!!! Igen, ne lepődj meg: tanterem ablak nélkül! A másik része a nyugati szárny, ott találsz nagyobb előadókat, hamar megismered.
Jó tanács: sok épületrész nem működik tökéletesen, általában nincsenek ülőhelyek (hallgatók a koszos földön ülnek). A tisztaság nagyon változékony.
Ahol sok a biológus, az nagyon tiszta rész.
Ahol sok a szociológus, az sokszor koszos.
Sajnos a matekos részek is inkább koszosak...
A két épületben három kar működik:
TTK: Természettudományi Kar
TáTK: Társadalomtudományi Kar
IK: Informatikai Kar
Többi kar Budapest belvárosában!
Nekem át kell mennek gyakran a BTK-ra. Hát utazásban nem állunk jól. Ki kell menni a 4/6-os villamos Petőfi híd budai hídfőjéhez. Onnan metróval Blaha és onnan 2-es metróval Astória, de ez elég csúnya útvonal, hossza kb. 30 perc. Másik út: 4/6-os Ferenc körút, onnan 3-as metró Deák tér és 47-49-es villamosok egyikével 1 megálló. Kb. 35 perc. Volt, hogy 60 perc.
Fontos, hogy az iskola környéke, a villamostól oda vezető út: dohányfüstös! Sokan dohányoznak és nem foglalkoznak vele, ha te nem! Büdösen ül le melléd, olyankor a környezetét összebűzöli, de az ablak nélküli teremben is 15 percen belül kitisztul a levegő.
FONTOS: ha az egyik órádnak a TTK-n vége van (hivatalosan 12-kor) és a másik órádnak a BTK-n ugyanakkor van kezdete (12-kor), nem tudsz átérni! Vagy korábban kell elindulni a TTK-s óráról, vagy késve érkezel.
TTK-s órák általában így vannak meghírdetve: 12,00-14,00. Ez azt jelenti, hogy az oktató 12,15-kor kezd. Az óra szünet nélkül ér véget 13,45-kor. Ideális esetben tehát van 30 perc szünet. Gyakorlatokon nincs szünet, néhány előadáson volt. Vannak olyan oktatók, akik rendszeresen elhúzzák az órákat. Mondjuk 8,05-kor kezdett és 10,05-kor hagyta abba! 120 perces órákat, gyakorlatokat tartott!!!!! Olyankor nagyon nehéz, sokszor átaludtam.
Vigyázz a TáTK-sokkal és a matekosokkal, nagyon kegyetlenek! Mármint ami az udvariasságot, megbízhatóságot, segítőkészséget illeti.
Az épületek fő jellegzetessége az a valahonnan ismerős küső megjelenés, amit a fejlécben is láthatsz. A külső megjelenés az arab egyetemek világát (medreszek) idézi fel. A belső nagyon változatos. Sok mini-üvegház van, de erről majd egyszer írok valahol. A legérdekesebb formák egyike a Gömb-aula, majd nézz fel amikor lesz rá időd.